LG OLED42C4PUA 42" Evo C4 Series OLED Smart TV (2024)
In Stock
Image of OLED42C4PUA.
Image of OLED42C4PUA.
YouTube video preview image
Feature Summary
LG OLED42C4PUA 42" OLED Smart TV - Self Lit Pixels - Dolby Vision - Filmmaker Mode - Dolby Atmos - Ultra Slim Design - webOS 24 - LG Channels - a9 AI Processor Gen7 - Multi Screen - 120Hz Native - HDR10 - HLG - Pixel Dimming - OLED Motion - Game Optimizer - G-Sync Compatible - FreeSync Compatible - VRR - ALLM - HGIG Mode - Less Than 0.1 ms Response Time - ThinQ - Intelligent Voice Recognition - Home Hub - Apple Home - Apple Airplay2 - Who.Where.What? - Sports Alert - Multi View - USB Camera Compatible - Home Office - Game Service - Music Service - 2.0 ch - Down Firing - DTS:X - WiSA Ready - Bluetooth - Wi-Fi - 4 HDMI - 3 USB - Composite - Ethernet - Min Jack - Optical - Headphone output - AC 120V, 50/60Hz - Whats in the Box: Remote - Batteries - Power Cable - Quick Start Guide - E-Manual - 300 x 200 VESA - (36.70"W x 6.70"D x 22.70"H) - (Black)