JBL PARTYBOX-CLUB-120-BLACK Portable Party Speaker (2026)
In Stock
$449.95
*
Condition:
Feature Summary
JBL PARTYBOX-CLUB-120-BLACK Portable Party Speaker (2026) - Powerful JBL Pro Sound - Futuristic Lightshow - Up to 12 Hrs Playtime - Foldable Handle - IPX4 Splashproof - AI Sound Boost - Auracast - Dual Mic & Guitar Inputs - JBL PartyBox App - Frequency Response: 40Hz - 20kHz - 3.5 Hr Charge Time - Bluetooth 5.4 - 2 x Mic/Guitar Input - 1 x 3.5mm Aux Input - 1 x USB Input - Includes: 1x Quickstart Guide, 1 x Safety Instruction and Warranty Card, 1 x AC Power Cord - (11.35" W x 11.69" D x 22.44" H) - (Black)
Features
| Woofer Size | 5.23" |
| Speaker Type | Portable |
| Tweeter Size | 2.24" |
| Enclosure Type | Sealed |
| Bluetooth Speakers | Yes |
| Frequency Response | 40 Hz - 20 kHz |
Specifications
| Brand | JBL |
| Category | Bluetooth speaker |
| Model | PARTYBOX-CLUB-120 |
| MPN | JBLPBCLUB120AM |
| UPC | 050036399517 |
| Series | |
| Color | black |
| Width | 11.35 |
| Height | 22.44 |
| Depth | 11.69 |
| WARNING: | This product contains chemicals known to the State of California to cause cancer, birth defects, or other reproductive harm. |
Warranty
| Parts | 1 Year |
| Labor | 1 Year |