JBL PARTYBOX-ON-THE-GO-ESSENTIAL Portable Party Speaker with Built-in Lights and Wireless Mic (2026)
This product is out of stock, or is unavailable in your region.
Condition:
Feature Summary
JBL PARTYBOX-ON-THE-GO-ESSENTIAL Portable Party Speaker with Built-in Lights and Wireless Mic (2026) - JBL Pro Sound - Synced Lightshow - JBL Wireless Microphone Included - Advanced Performance Settings - IPX4 Splashproof - Convenient Shoulder Strap - 6 Hrs Playtime - Plug-N-Play Mic & Guitar Input - Seamless Bluetooth Streaming - Frequency Response: 50 Hz - 20 kHz - Includes: 2 x Wireless Microphone, 1 x Quickstart Guide, 1 x Safety Instruction and Warranty Card, 1 x AC Power Cable - (19.3" W x 9" D x 9.6" H) - (Black)
Features
| Woofer Size | 5.23" |
| Speaker Type | Portable |
| Tweeter Size | 1.73" |
| Enclosure Type | Sealed |
| Bluetooth Speakers | Yes |
| Frequency Response | 50 Hz - 20 kHz |
Specifications
| Brand | JBL |
| Category | Bluetooth speaker |
| Model | PARTYBOX-ON-THE-GO-ESSENTIAL |
| MPN | JBLPBOTGESAM |
| UPC | 050036400916 |
| Series | |
| Color | black |
| Width | 19.3 |
| Height | 9.6 |
| Depth | 9 |
| WARNING: | This product contains chemicals known to the State of California to cause cancer, birth defects, or other reproductive harm. |
Warranty
| Parts | 1 Year |
| Labor | 1 Year |