Samsung QN55S95FDFXZA 55" S95FD OLED 4K Glare Free Club TV with Vision AI (2025)
In Stock
Condition:
Select a Condition
QN55S95FDFXZA B0FN9JFH5Y B0FN9JFH5Y B0FN9JFH5Y B0FN9JFH5Y B0FN9JFH5Y
QN55S95FDFXZA
B0FN9JFH5Y
B0FN9JFH5Y
Feature Summary
Samsung QN55S95FDFXZA 55" OLED 4K Club TV - NQ4 AI Gen3 Processor - 120Hz (Up to 165Hz) Refresh Rate - Glare Free - OLED HDR Pro - Auto HDR Remastering Pro - Ultra Viewing Angle - Real Depth Enhancer - Motion Xcelerator 165Hz - 4K AI Upscaling Pro - Color Booster Pro - Dolby Atmos - OTS+ - Q-Symphony - Bluetooth Audio - 360 Audio - One UI Tizen Smart TV - Samsung Health - VESA 400m x 300mm - Wi-Fi 6E - HDMI 4 - 3 x USB-A - 1 x USB-C - Included Accessories: SolarCell Remote, Power Cable, One Connect Box - (48.2"W x 10.5"D x 30.4"H) - (Graphite Black)
Features
Smart TV Yes
USB Ports 4
HDMI Inputs 4
Built-in Wifi Yes
Ethernet Port 1
RS-232C Input 1
Screen Design Flat
Wall Mountable Yes
Optical Audio Out 1
Display Resolution 4k
TV Technology Type HDR10+
Remote Control Type Standard
Screen Refresh Rate 120Hz